Wolne miejsca w bursie szkolnej

tel. 94 36 62 093


Oferta dla szkoł

Serdecznie zapraszamy do Połczyna Zdroju, jednego z najstarszych kurortów polskich, leżącego w pomorskiej krainie pieknych jezior, czystego powietrza i wspaniałych kompleksów leśnych. Oferujemy dla grup zorganizowanych całoroczne, znakomite warunki wypoczynku. Dwutygodniowy pobyt u nas, to zdecydowana poprawa stanu zdrowia. Zapewniamy atrakcyjne warunki.


Połczyn Zdrój

Połczyn Zdrój - kurort z przedwojennym charakterem, położony w otoczeniu zdrojowych parków i pośród przepięknych krajobrazów


Dom Wczasów Dziecięcych w Połczynie Zdroju jest oświatową placówką opiekuńczo-wychowawczą przeznaczoną do okresowego (turnusowego) pobytu dzieci i młodziezy celem poprawy ich zdrowia i regeneracji sił w okresie całego roku. Charakterystyka obiektu Położenie w strefie A - uzdrowiskowej. Pokoje 2,3-osobowe (z łazienką lub bez) w każdym pokoju: telewizor, zumywalka z ciepłą lub zimną wodą. Urządzenia reakracyjne: klub, sala gimnastyczna, pomieszczenie do gry w tenisa stołowego, w sąsiedztwie boisko do piłki siatkowej i koszykowej, plac zabaw, a obok pełny kompleks boisk szkolnych, gabinety zabiegowe w budynku, zabiegi podczas pobytu ordynowane przez lekarza.WAKACJE 2019 w DOMU WCZASÓW DZIECIĘCYCH ( w Zespole Placówek Oświatowych w Połczynie – Zdroju)

Wczasy letnie i obóz językowy dla młodzieży ukraińskiej mającej podjąć naukę  w Polsce.

             W okresie wakacji letnich 2019r  w Dom Wczasów Dziecięcych (w Zespole Placówek Oświatowych) w Połczynie Zdroju, przebywały dzieci, młodzież z naszego kraju i zza granicy. W terminie od 21.06.2019r. do 28.06.2019r. przebywały u nas młode siatkarki (26 dziewcząt) z SKS ,ZS nr.5 ze Szczecina, oraz 20 dziewcząt z SKS „Murowana Goślina”. Od 08.08.-18.08.2019r. przebywało u nas 14 dzieci z Powiatu Świdwińskiego i z kraju, a już od 10.08.-18.08.2019r TKKF „Chomiczówka”  z Warszawy przywiozła na wypoczynek letni, 19. dzieci oraz ich opiekunów. SGA Szczecin i 13 młodziutkich gimnastyczek ( 19.08.-30.08.2019r ) oraz grupa 27 dziewcząt – siatkarek z MKS PIAST ze Szczecina to kolejne grupy goszczące w DWD. od 20.08.2019r. do 01.09.2019r. na ogólnopolskim obozie językowym, przebywało 34. dzieci z Ukrainy w wieku od 12 do 17 lat wraz z jedną opiekunką. Młodzież została zakwaterowana w 2-3 osobowych pokojach    i zapewniono                           im 4 posiłki dziennie.  

Goście z Ukrainy wraz ze swoją opiekunką, spędzili w Polsce czas, który był wypełniony różnorodnymi atrakcjami przeplatanymi z częścią edukacyjną  w zakresie nauki podstaw języka polskiego. Doświadczeni nauczyciele języka polskiego, potrafili w ciekawy i kreatywny sposób zainteresować uczniów, pomóc im poszerzyć wiedzę teoretyczną i przełamać bariery językowe. Poza codziennymi lekcjami języka polskiego, młodzież brała udział w bogatym programie rekreacyjnym i wypoczynkowym, który był tak przygotowany, aby nie tylko pozwolił uczestnikom na praktyczne doskonalenie języka, lecz aby równocześnie młodzież zza granicy mogła zapoznać się z atrakcjami turystycznymi naszego, pięknego regionu oraz integrować się z polską młodzieżą. Wychowawcy Domu Wczasów Dziecięcych, rozplanowali każdy dzień, tak aby w programie zajęć były: 3 wyjazdy na baseny do Aquaparku w Świdwinie, wyjście do kina w Połczynie-Zdroju,  gry sportowe, konkursy, dyskoteki, karaoke, turnieje gry w ping-ponga, ogniska, quizy językowe etc. Wychowankowie mogli skorzystać także z zabiegów leczniczych w DWD. Oprócz spacerów po Połczynie Zdroju, młodzież miała także zorganizowaną wycieczkę do Parku rozrywki „Dziki Zachód” w Zieleniewie pod Kołobrzegiem, gdzie skorzystała z wielu ciekawych i fajnych zabaw m.in. jazda konna, jazda bryczką, malowanie twarzy, jazda na gokartach i samochodach terenowych, strzelanie z  łuku, zwiedzanie mini zoo i wiele innych, dodatkowo po całodniowych zabawach w parku rozrywki, wychowankowie mogli jeszcze wykąpać się w morzu i pospacerować po plaży w Kolejną wycieczką po za teren miasta było zwiedzanie „Sławogrodu” w Czaplinku, gdzie razem z przewodnikiem, młodzież poznawała budowle średniowiecznego grodu, oraz skorzystała z  kąpieli w jeziorze. Obóz językowy miał na celu nie tylko naukę języka polskiego, ale także wzajemne poznanie się i integrowanie młodzieży z Polski i z Ukrainy, wzajemną wymianę informacji na temat tradycji, kultury, obyczajów sąsiadujących krajów, dzięki czemu młodzież uczy się szacunku do innych kultur i narodowości.

Tekst i zdjęcia: Alicja Szczerbińska, Małgorzata Wiśniewska, Magdalena Janczak.

Wczasy letnie 2019 w Zespole Placówek Oświatowych 

w Połczynie– Zdroju (w Domu Wczasów Dziecięcych)

          W terminie od 08.07.2019r. do 18.07.2019r. w Zespole Placówek Oświatowych (w Domu Wczasów Dziecięcych) w Połczynie - Zdroju, na wczasach letnich, przebywało 14 dzieci w wieku od 9 do 14 lat. Wczasowicze przyjechali do nas głównie z powiatu świdwińskiego (gmina Sławoborze), ale wśród tej grupy, znalazły się także osoby z południowej części Polski. Dzieci zostały zakwaterowane w 2-3 osobowych pokojach i zapewniono im 4 posiłki dziennie.

W trakcie 10 dniowego pobytu w naszej placówce dzieci były pod stałą opieką wychowawców, posiadających odpowiednie kwalifikacje, a także zaangażowanie i cierpliwość. Każdy wychowanek mógł liczyć na ich troskliwe wsparcie podczas trudnych chwil, a jak wiadomo przy dłuższym rozstaniu z rodzicami takie chwilę mogą wystąpić. Dla dzieci zorganizowano wiele atrakcji, które na zawsze pozostaną w ich pamięci (m.in. zabawy zespołowe, tworzenie baniek mydlanych, tworzenie dekoracji balonowych, dyskoteki, tory przeszkód, turniej gry w ping ponga, spacery do parku linowego i wiele innych). Beztroskie gry i zabawy, wypoczynek na świeżym powietrzu oraz wycieczki, pozwoliły dzieciom zapomnieć przede wszystkim o telefonach komórkowych, które współcześnie pochłaniają najwięcej czasu naszych pociech. Spośród wyjazdów poza teren Połczyna - Zdroju, wczasowicze mieli zorganizowaną wycieczkę do Parku rozrywki „Dziki Zachód” w Zieleniewie, gdzie mogli skorzystać z wielu ciekawych i fajnych zabaw (m.in. jazda konna, jazda bryczką, malowanie twarzy, jazda na gokartach i samochodach terenowych, strzelanie z  łuku, zwiedzanie mini zoo i wiele wiele innych). Dodatkowo po całodniowych zabawach w Parku rozrywki, dzieci mogły jeszcze pospacerować po plaży w Kołobrzegu. Kolejną wycieczką poza teren miasta było zwiedzanie „Sławogrodu” w Czaplinku, gdzie razem z przewodnikiem dzieci poznawały budowle średniowiecznego grodu. Wczasowicze mogli również postrzelać z łuku, zagrać w kręgle czy też pobawić się w rycerzy. Po zakończeniu zwiedzania grupa udała się także nad przepiękne jezioro                          w Czaplinku, gdzie na plaży oprócz kąpieli, wraz z wychowawcą budowali rzeźby z piasku. Dodatkową atrakcją godną uwagi było także zwiedzanie 21 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie, gdzie dzieci mogły obejrzeć wojskowe pojazdy, samoloty i Salę Tradycji. Grupa korzystała także z 3 wyjazdów do Aquaparku w Świdwinie oraz wyjście do kina Goplana w Połczynie - Zdroju na seans bajki ,,Sekretne życie zwierzaków domowych 2''. Zawitaliśmy również do Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie gdzie dzieci mogły dowiedzieć się jak można zostać strażakiem i nie tylko. Pryskanie wodą oraz pokaz na podnośniku zapewnił świetną zabawę dzieciom. Poza zorganizowanymi atrakcjami, dzieci mogły u nas nauczyć się samodzielności, poprzez dbanie o porządek wokół siebie, gospodarowanie swoim kieszonkowym oraz umiejętność radzenia sobie z tęsknotą.

Głównym punktem programu naszych wczasów, była integracja wszystkich uczestników, a celem wychowawczym turnusu było nauczenie dzieci wypoczywać radośnie i na luzie, ale bez przekraczania granic, z poszanowaniem potrzeby dobrego samopoczucia wszystkich kolegów i koleżanek. Na zakończenie wczasów, od naszej placówki, każde dziecko otrzymało na pamiątkę - miłą niespodziankę.

Tekst: Alicja Szczerbińska


WAKACJE 2017 w ZESPOLE PLACÓWEK OŚWIATOWYCH

( w DOMU WCZASÓW DZIECIĘCYCH ) w POŁCZYNIE ZDROJU.

www.dwd-polczyn.pl; e-mail: dwd.polczyn@dwd-polczyn.pl; tel.: 094 3662093;   fax.: 094 3662082; ]

       Już od pierwszego dnia wakacji w Zespole Placówek Oświatowych w Połczynie-Zdroju pojawiły się zorganizowane grupy dzieci i młodzieży z terenu całego kraju. W terminie 24.06 – 30.06.2017r przebywało 40 dzieci w wieku ok.10 lat z Fundacji „ Światło życia” z Koszalina w ramach kolonijnego ruchu oazowego.                                       Począwszy od 26.06.2017r. na koloniach letnich przebywały dzieci i młodzież ( ok.20 osób): z Gdańska i Trójmiasta na pobycie zorganizowanym przez Tempo-Sport i pana Dariusza Osickiego, Od 26.06.do 05.07.2017 na obozie sportowym trenowały młode siatkarki z UKS „ Zielone Wzgórza” z Murowanej Gośliny. W ZPO ( w DWD ) gościmy ponownie pięknie śpiewający chór „ Lux Mea „ z Tłuszcza, uatrakcyjniający swój pobyt niezapomnianymi występami dla mieszkańców Połczyna-Zdroju.

Wakacje 2016 w Zespole Placówek Oświatowych w Połczynie – Zdroju.

Wspólny wieczór integracyjny dla dzieci polskich i ukraińskich w Zespole Placówek Oświatowych w Połczynie - Zdroju

W Zespole Placówek Oświatowych w Połczynie – Zdroju od początku wakacji letnich gościmy grupy dzieci i młodzieży z kraju i zza granicy.        

W dniu 24.06.2016 r. do  ZPO (DWD) przyjechała grupa 29 dzieci z Koszalina  zrzeszonych w Centrum Ruchu ,,Światło Życie'' oraz grupa 36 dzieci z Ukrainy, która przyjechała do Połczyna – Zdroju na zaproszenie Starosty Powiatu Świdwińskiego Pana Mirosława Majki . 

Pomiędzy tymi grupami wychowawcy ZPO  zorganizowali wspólny wieczór integracyjny dla dzieci. Celem spotkania było lepsze poznanie i zrozumienie się, zbudowanie więzi między dziećmi. Wieczór integracyjny w dniu 29.06.2016r.  po kolacji, zaczął się przywitaniem dzieci polskich i ukraińskich, wzajemnych przedstawieniem się i zaprezentowaniem się  dzieci z obu grup.

Następnie dzieci wspólnie brali udział w grach i zabawach ruchowych na świeżym powietrzu, m. in.: grały w  ,,ping ponga ''uczyły się kroków ,,tańca belgijskiego'' ,przy którym było dużo zabawy, żartów i uśmiechów na twarzach naszych dzieci. Wieczór dopełniły wspólne  śpiewy przy gitarze. Dzieci w miłej i wzajemnie życzliwej atmosferze  spędziły wieczór integracyjny spędziły wieczór integracyjny.

POBYT DZIECI Z UKRAINY W ZESPOLE PLACÓWEK OŚWIATOWYCH ( w DWD) w  POŁCZYNIE-ZDROJU

            Na zaproszenie Pana Mirosława Majki, Starosty dzieci z Ukrainy do Powiatu Świdwińskiego, w Zespole Placówek Oświatowych ( w Domu Wczasów Dziecięcych) w Połczynie-Zdroju przebywa 39 gości zza południowo-wschodniej granicy.
Ponad dwutygodniowy ( 24.06 - 10,07,2016r) program ich pobytu zawiera wiele atrakcji. Będą m.in.: wycieczki do Kołobrzegu, Świdwina, Białogardu, Czaplinka.                                                                           Zaplanowane są wyjazdy nad morze, na baseny do Parku Wodnego Relax w Świdwinie, na baseny BOSiR w Białogardzie, nad okoliczne jeziora. Odbywają się spotkania integracyjne z polskimi dziećmi przebywającymi na wypoczynku w ZPO, odwiedziny w połczyńskich szkołach, oraz seanse filmowe w kinie w Centrum Kultury w Białogardzie oraz w kinie Goplana w Połczynie-Zdroju, zabiegi lecznicze, zajęcia sportowe, gry i zabawy ruchowe, dyskoteki na terenie marsze i wycieczki piesze po przepięknych okolicach Połczyna-Zdroju. Program pobytu dzieci z Ukrainy w Połczynie-Zdroju jest bardzo bogaty.

Ferie zimowe 2016 w Zespole Placówek Oświatowych w Połczynie Zdroju.

       W terminie od 07.02-14.02.2016r. w Zespole Placówek Oświatowych w Połczynie Zdroju przebywało 70 dzieci w wieku 9-16 lat z powiatu świdwińskiego. Dzieci przyjechały do nas z rożnych gmin, takich jak: Brzeżno, Sławoborze, Rąbino i Połczyn Zdrój, oraz kilka osób prywatnych.

Zarząd powiatu Świdwin pokrył połowę kosztów pobytów dzieci w ZPO, dla dzieci z gminy:

Brzeżno, Sławoborze, Rąbino i dla 20 dzieci z gminy Połczyn Zdrój. Za resztę dzieci gmina Połczyn - Zdrój pokryła cały koszt pobytu.

   Dzieci były zakwaterowane w pokojach 2-3 osobowych, zapewnione były 4 posiłki dziennie.  Młodzież korzystała z zabiegów leczniczych tj: inhalacji indywidualnych, gimnastyki korekcyjnej i masażu na fotelu masującym.

   Podczas tygodniowego  pobytu w ZPO, mali goście  uczestniczyli w wielu wycieczkach, grach i zabawach oraz dyskotekach. Jedną z wielu atrakcji było wyjście na seans filmowy do kina ,,Goplana’’.

Wyjeżdżaliśmy na basen do Parku Wodnego „Relax” , odwiedzaliśmy Ochotniczą Straż Pożarną , Policję, Zamek i Dom Kultury, gdzie dzieci zapoznawały się z problematyką zachowania i przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa w życiu codziennym. Wiele czasu poświęciliśmy na gry i zabawy integrujące grupę oraz zajęcia sportowe na hali sportowej w gimnazjum.

Nie zapomnieliśmy także o ruchu na świeżym powietrzu, były długie spacery do Borkowa po pięknych alejach Parku Zdrojowego oraz delektowaliśmy się świeżym powietrzem przy sprzyjającej aurze.

Po śniadaniu w niedziele 14.02.16 w pełni wypoczęte i zrelaksowane dzieci wyjechały do swoich domów.

FERIE ZIMOWE 2015 DLA DZIECI  w ZESPOLE PLACÓWEK OŚWIATOWYCH w POŁCZYNIE ZDROJU.

W Zespole Placówek Oświatowych (w Domu Wczasów Dziecięcych ) w Połczynie-Zdroju przebywało 39 dziewcząt w wieku gimnazjalnym z Zespołu Szkół Nr 5 ze Szczecina, zrzeszonych w klubie UKS-18 (w terminie 16.01. – 23.01.2015r.), 14 dziewcząt z ZSR w Świdwinie (w terminie 16.01. – 23.01.2015r) trenujących siatkówkę. W placówce przebywały (w terminie 23.01. – 31.01.2015r) dzieci i młodzież z terenu miasta i gminy Połczyn-Zdrój w turnusie 30 dzieci, w ramach ferii zimowych organizowanych przez Gminę Połczyn-Zdrój. 

Dodatkowo Zarząd Powiatu Świdwin sfinansował w okresie ferii zimowych połowę kosztów pobytu dzieci na zimowisku w ZPO (w DWD), dla dzieci z rodzin z terenu gmin Powiatu Świdwin.

W ramach pobytu dzieci i młodzież korzystała z przygotowanej, bogatej oferty ZPO.

Dzieci i młodzież z terenu miasta i gminy Połczyn-Zdrój oraz z gmin z terenu Powiatu Świdwin przebywając na zimowisku 2015 tradycyjnie już realizowała program mający na celu kształtowanie nawyków zdrowego i aktywnego spędzania czasu wolnego, uczenia się współpracy w grupie, zapobiegania i przeciwdziałania zagrożeniom, rozwijania: samodzielności, opiekuńczości, kreatywności i asertywności.

 Wiele czasu poświęcano na zabawy integrujące grupę, zajęcia terapeutyczne p.n.” nie będę gorszy od innych”, zajęcia edukacyjno-artystyczne i plastyczne, gry i zabawy w klubie oraz na świeżym powietrzu w parku połczyńskim i na ścieżce zdrowia, wiele czasu wychowawcy z dziećmi poświęcili na zwiedzanie i poznawanie najbliższych okolic Połczyna-Zdroju oraz na zapoznawanie się z przyrodą na zajęciach prowadzonych przez pracowników Nadleśnictwa Połczyn, odwiedzali także Park Wodny w Świdwinie.

Dzieci i młodzież na zimowisku zapoznawały się z problematyką zachowania i przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa na co dzień, z problematyką dotyczącą osób nieletnich, z pracą policji, z pracą strażaków, z pracą pracowników UM Połczyn-Zdrój i Domu Kultury. W tym celu odwiedzali w Połczynie-Zdroju: Komisariat Policji, Ochotniczą Straż Pożarną, Zamek, Dom Kultury, Urząd Miejski. Tekst: Krzysztof Łazarz

POBYT DZIECI Z UKRAINY FERIE 2015

Do Zespołu Placówek Oświatowych, do Domu Wczasów Dziecięcych w Połczynie-Zdroju przyjechało na ferie czterdzieścioro siedmioro dzieci z Ukrainy. Pomysłodawcą pobytu jest Konwent Współpracy Samorządowej Polska-Ukraina, który chce, by dzieci z terenów, gdzie toczą się walki, choć na chwilę zapomniały o okropnościach wojny. Pan Mirosław Majka Starosta Świdwiński zaprosił dzieci do naszego powiatu. 

"To wyjazd z piekła, bo tam, gdzie mieszkają, trwa wojna, która coraz bardziej dotyka niewinnych cywilów. Ich ojcowie pracują na granicy ukraińsko-rosyjskiej, walczą z separatystami. Konsul honorowy Ukrainy w Szczecinie Henryk Kołodziej podkreśla, że pomoc tym dzieciom to gest wielkiej solidarności z Ukrainą”. 

Dwutygodniowy ( 01.02.-14.02.2015r.) program ich pobytu zawiera wiele atrakcji. Będą m.in.: wycieczki do Kołobrzegu, Szczecina, Świdwina, Białego Boru wyjazdy na baseny do Parku Wodnego Relax, spotkania z polskimi dziećmi ze szkół oraz zajęcia w Domach Kultury w Połczynie-Zdroju i w Świdwinie, wizyty w nadleśnictwach: Połczyn-Zdrój i Karniszewice, zajęcia sportowe na połczyńskiej hali sportowej, seanse filmowe w kinie Goplana. 

WEKEND LISTOPADOWY 2014 W ZESPOLE PLACÓWEK OŚWIATOWYCH w POŁCZYNIE-ZDROJU 

W dniach 7. 11.- 9.11.2014r. w Zespole Placówek Oświatowych (w Domu Wczasów Dziecięcych) w Połczynie Zdroju przebywało 77 dzieci w wieku od 7 lat do 15 lat, w tym 33 dziewcząt i 44 chłopców z GOPS Świdwin i GOPS Rąbino. 

O godzinie 15.00 przez wychowawców ZPO została powitana grupa z GOPS Świdwin , natomiast kolejną grupę z GOPS Rąbino przywitaliśmy o godzinie 17.00 . Dzieci i młodzież zostały zakwaterowane w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami i pełnym węzłem sanitarnym ,w każdym pokoju tv i radio, oraz internet dostępny w placówce.

Podopieczni mogli również korzystać z sali klubowej ze stołem bilardowym i do tenisa stołowego, z podwórza z miejscem do grania w piłkę, o bezpieczeństwo dbała kadra pedagogiczna i wychowawcy wypoczynku dla dzieci i młodzieży. 

O godzinie 18.00 dzieci zjadły pyszną kolację. Pod wieczór rozpoczął się wieczorek integracyjno – zapoznawczy, dzieci uczestniczyły w różnorodnych grach i zabawach adaptacyjnych. Zabawa była świetna. Impreza zakończyła się krótką dyskoteką.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy śniadaniem o godzinie 7.45, po śniadaniu wraz z dziećmi i młodzieżą udaliśmy się zwiedzić piękne miasto uzdrowiskowe jakim jest Połczyn Zdrój. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od przejścia przez najbardziej rozpoznawalną ulicę połczyńskiego śródmieścia jaką jest ulica Grunwaldzka, po czym skierowaliśmy się do pobliskiego parku zdrojowego. Alejami parku przeszliśmy do siłowni, która znajduję się na świeżym powietrzu przy sanatorium ,,Marta”, gdzie dzieci jak i młodzież skorzystać z różnego rodzaju ćwiczeń. 

Po zaczerpnięciu świeżego powietrza udaliśmy się do kina ,,Goplana",( które przeszło gruntowny remont i modernizację) na seans filmu według klasycznej baśni Carlo Collodiego ,,Pinokio". Z kina dzieci wyszły zadowolone , wyrażały chęć przyjścia na kolejny film. 

W godzinach popołudniowych dzieci i młodzież wraz z wychowawcami udali się na boisko, które mieści się przy Publicznej Szkole Podstawowej nr. I . Im. Adama Mickiewicza , gdzie najpierw przeprowadzono małą rozgrzewkę a następnie rozgrywkę sportową młodzieży między GOPS Rąbino a GOPS Świdwin, natomiast młodsze dzieci wraz z wychowawcami skierowali się na pobliski plac zabaw . Mecz zakończył się remisem z czego obydwie strony były zadowolone. Następnie o godz.16 na zajęcia w ZPO został zaproszony pracownik PSP w Świdwinie, który zapoznał dzieci i młodzież z główną znajomością realizowanych zadań przez Państwową Straż Pożarną , do których zaliczamy:

-organizowanie i prowadzenie akcji ratowniczych,

-wykonywanie pomocniczych specjalistycznych czynności  ratowniczych: 

-zasady udzielania pierwszej pomocy - uciskanie klatki piersiowej - zabiegi resuscytacyjne u dorosłych 

-zabiegi resuscytacyjne u dzieci 

-AED 

Spotkanie odbyło się w przesympatycznej atmosferze. Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie, podczas którego nabyły cenną wiedzę dotyczącą wielozdaniowej, odpowiedzialnej i pożytecznej pracy strażaka. Wielką radość podopiecznym sprawiła wieczorna dyskoteka w połączeniu z grami i zabawami. Następnego dnia po wspólnym śniadaniu , uczestnicy półkolonii w pełni niezapomnianych wspomnień odjechali do domów. 

Tekst: Elżbieta Grzelak 

WAKACJE 2014 w DOMU WCZASÓW DZIECIĘCYCH W POŁCZYNIE ZDROJU. 

W terminie 26.06 – 06.07.2014r. w Zespole Placówek Oświatowych w Połczynie-Zdroju przebywały dzieci w wieku ok.10 lat z Fundacji „ Światło życia” z Koszalina w ramach kolonijnego ruchu oazowego. Począwszy od 29.06.2014r. na koloniach letnich przebywały dzieci i młodzież: z Gdańska, z Gdyni na pobycie zorganizowanym przez Tempo-Sport i pana Dariusza Osickiego, z Elbląga z Klubu Sportowego „ Olimpia”, ze Szczecina z ZS nr 5, z Murowanej Gośliny, dzieci z Lęborka i z Wałcza oraz dzieci z naszego powiatu. 

Wypełnione programy pobytu nie pozwalają się nudzić młodym gościom. Letnie upały, powodują konieczność schłodzenia się dzieci i korzystania z kąpielisk i basenów. Koloniści korzystali z basenów w Uzdrowisku Połczyn i dojeżdżali do Parku Wodnego „Relax” w Świdwinie nad jeziora do Czaplinka, oraz nad morze. Młodzi sportowcy i koloniści korzystają z połczyńskiej hali widowiskowo-sportowej. boisk szkolnych znajdujących się w pobliżu placówki, oraz, zbudowanej przez Nadleśnictwo Połczyn „ ścieżki zdrowia”, i wieży widokowej.

Zorganizowane grupy kolonijne z całego kraju, zapraszane do Domu Wczasów Dziecięcych wyjeżdżają na wycieczki autokarowe: 

1. do Kołobrzegu nad morze, gdzie w programie mają rejs statkiem turystycznym, i zwiedzanie zabytków miasta, kąpiel w morzu, 

2. do Czaplinka i do Sławogrodu, połączone z kąpielą w jeziorze, 

3. do Świdwina, do Parku Wodnego „Relax” i na stadion, 

4. do Szczecinka, który posiada bogatą ofertę turystyczną. 

5. wycieczki piesze po parku zdrojowym, po „ścieżce zdrowia”, do Borkowa, do Wilczych Jarów, szlakami turystycznymi, 

Goście ZPO bardzo sobie chwalą: zabiegi lecznicze w Domu Wczasów Dziecięcych, możliwość korzystania z Groty Solnej w Sanatorium „Marta” możliwość korzystania z basenów w Uzdrowisku, w Sanatorium „Gryf”, zajęcia sportowo – rekreacyjne, gry i zabawy ruchowe organizowane przez kadrę ZPO w tym zawody sportowe: w tenisa stołowego, w bilarda, dyskoteki, konkursy, zajęcia plastyczne, oraz grillowanie i pieczenie kiełbasek przy ognisku. 

Ważnym do podkreślenia jest fakt, że wszystkie grupy zauważają wysoki standard usług świadczonych przez Zespól Placówek Oświatowych 

- czyste pokoje z łazienkami, wyposażone w tv, radio, 

-bardzo dobre wyżywienie, - bazę zabiegową i rekreacyjna na terenie placówki, 

- dobrze wyposażony w urządzenia multimedialne klub, pracownia komputerowa, pracownia plastyczna i mała bibliotek 

- schludny budynek po termomodernizacji, to pozytywne przesłanki zachęcające zorganizowane grupy dzieci i młodzieży do ponownych przyjazdów do nas. 

Tekst: Krzysztof Łazarz 

Informacje

  • Dom ma dogodne położenie w strefie A - uzdrowiskowej. Pokoje 2,3-osobowe, w pokojach umywalki z cieplą i zimną wodą, wc i prysznice
  • W odległosci 300 m znajduje się park zdrojowy, miejsce spacerów i zabaw, w parku jest odkryty basen kąpielowy.
  • zabiegi lecznicze : masaż klasyczny, podwodny, inhalacje, solux, diadynamic, gimnastyka.
dołącz do nas